Odcinek 40

W 40. odcinku telenoweli „Moja nadzieja”: Esperanza wstawia się za księdzem Tomásem i arcybiskupa. Emisja 19 kwietnia o godz. 16:00 w Czwórce.

Odcinek 40

Zakonnice otrzymują w datku jajka od małżeństwa, które obchodzi srebrne gody. Postanawiają upiec z nich ciasta. Podczas ceremonii grupka kobiet wdziera się do kościoła i oczerniają małżonków. Ksiądz Tomás musi przerwać uroczystość, żeby rozwiązać konflikt. Siostra Genoveva postanawia wykorzystać sytuację oraz kazanie księdza przeciwko niemu – nagrywa wszystko i zamieszcza w Internecie. Biskup dowiaduje się o wszystkim i zamierza ukarać księdza Tomása. Esperanza planuje mu pomóc i wstawia się za Tomásem u arcybiskupa, którego przekonuje o niewinności i charyzmie młodego księdza.

W firmie Máxima dochodzi do kradzieży. Wszystkie poszlaki wskazują na to, że winnym jest sam Máximo, który planuje uniemożliwić bratu wtrącanie się do jego spraw. Siostra Celeste jest oburzona na wieść, że siostra Genoveva próbowała zaszkodzić księdzu Tomásowi i przy pierwszej okazji wytyka jej niewłaściwe zachowanie.

Po rozmowie z Esperanzą arcybiskup oznajmia księdzu Tomásowi, że nie wymierzy mu kary, lecz w nagrodę przydzieli mu pieczę w katedrze w La Plata. Esperanza dowiaduje się o tym i nie potrafi ukryć bólu, chociaż z drugiej raduje ją awans księdza Tomása.

Materiały novela.pl / Fot. El trece

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Komentarze

  1. Barbara
    7 septiembre, 2016 o 1:43 pm  - Responder

    Witajcie , początek genialny Zakonnice i jajka śpiew i gesty Gienki ha ha Ale kazanie Tomas uwalił Gienka zaś kombinuje. No to Tomas ma zagwozdkę. Takie odcinki lubię. Tomas: “W kościele jest miejsce dla każdego, usiądźcie bliżej to będziecie lepiej słyszeć”. Espe genialna ze swoim “Brawo Padre” na cały kościół W ogóle było dużo fajnych momentów np jak Tomas mówił że jezus obronił Marię Magdalenę a biskup “porównujesz się do Jezusa chyba trochę przesadzasz”. Rewelacyjna była scena jak Espe “przekupywała arcybiskupa tortem: Zostawię Waszej eminencji wielki kawałek Arcybiskup swój chłop. Tomas dzisiaj u mnie zapunktował na maxa swoją odwagą i zachowaniem bardzo fajnie że przełożeni go docenili. Mi najbardziej podobała się ostatnia scena jak Espe wyszła z gabinetu Tomasa. Tomas: Boże, co mam zrobić, Espe: Nie odchodź. Tak fajniutka Tomas ma trudny wybór. Uśmiałam się dziś na tym odcinku Był lepszy jak wczorajszy. moje ulubione: – Espe i Tomas w kuchni gdy jedli ciasto i rozmawiali o kazaniu i w ogóle znowu Espe go wspiera, fajnie. -Espe podsłuchująca Tomasa i biskupa- genialne. – no Espe z arcybiskupem i tortem cała akcja świetna ostatnia scena. Podobało mi sie jeszcze jak Espe sie umazała jajkami a Tomas podał jej ścierkę Coraz bardziej ich do siebie ciągnie Aha i jeszcze jedno Biskup: pierwszy raz spotykam się żeby nowicjuszka tak broniła księdza Espe: Bo ja go kocham Tak jak wszyscy oczywiście ha ha.

  2. Barbara
    7 septiembre, 2016 o 3:49 pm  - Responder

    Espe z tym “kochaniem” to się wyrywa coraz częściej, kiedyś jej już zabraknie wymówek no i ja zdecydowanie tą scenę z ścierką też uwielbiam i podłączam pod scenę w kuchni o której pisałam. Espe trochę przesadza z tym jak to nazwałaś “kochaniem “księdza. Wiemy że go kocha ale ciągle to mówi albo jemu albo komuś innemu powinna się opanować W końcu to ksiądz więc można pomyśleć coś dziwnego jak się słyszy takie rzeczy Raz czy drugi się zdarzyło to ok ale ona już to mówiła tyle razy… dokładnie tak Chyba że dla nich to takie normalne że wszyscy wszystkich kochają i mówią to głośno. Z tym “kochaniem” chodzi o to że czasownik “querer” oznacza jednocześnie i “kochać” i “lubić” więc kiedy Espe mówi tak często w obecności innych, że kocha księdza Tomasa, to ma na myśl że go bardzo lubi że jest on kimś ważnym dla niej i dla klasztoru natomiast lektor czyta że go kocha bo tak jakiś tłumacz w telewizji przetłumaczył nie zważając na kontekst wypowiedzi. Zauważcie że kiedy Espe chciała odpisać Tomasowi na wieczorne sms pojawiło się w jej telefonie inne sformułowanie które zaraz szybko skasowała “te amo” i to już nie ma dwuznaczności Wydaje mi się że w jednym odcinku padre też sie zwrócił do Espe słowami “Te quiero” i wtedy lektor przeczytał jesteś dla mnie bardzo ważna czyli tak czytają jak się komuś przetłumaczyło. no właśnie wychwyciłam że różnie to tłumaczą Ale tak kiepsko że lektor tylko w kółko kochać, kochać itd skoro znaczenia są dwa.