Odcinek 2

W 2. odcinku telenoweli „Moja nadzieja”: Siostra Clara odkrywa, że Julia jest jest córką. Emisja 24 lutego o godz. 16:00 w Czwórce.

Odcinek 2

Esperanza towarzyszy siostrom podczas konkursu chórów kościelnych. Występ nie należy jednak do udanych, co przekłada się na niskie noty od jury. Esperanza próbuje wynegocjować drugą szansę dla siostrzyczek, lecz nie udaje jej się. W trakcie drogi powrotnej między zakonnicami dochodzi do kłótni, która kończy się stłuczką. Esperanza symuluje omdlenie, żeby zwrócić na siebie uwagę Tomása.

Siostra Clara zajmuje się ranną Esperanzą i tak zauważa na jej szyi znamię, to samo, które miała jej córka. Dzieli się swoim odkryciem z matką przełożoną, lecz podejmuje decyzję o zatajeniu prawdy przed dziewczyną, która nienawidzi swojej biologicznej matki. Siostra Genoveva wysyła inne zakonnice na przeszpiegi do pokoju Esperanzy, albowiem uważa, że ta coś przed nimi ukrywa. Jednakże niczego nie znajdują i, co więcej, zostają nakryte przez siostrę Dianę i Esperanzą. Esperanza prosi matkę przełożoną o ukrycie płyty z dowodami przeciwko fabryce, którą powierzyła jej matka. Zakonnica chowa ją do sejfu.

Tomás przekonuje Máxima do przywrócenia wsparcia finansowego dla zakonu i zwołuje zebranie, by ostatecznie zażegnać problem. Po wszystkim Esperanza próbuje z nim porozmawiać, lecz na widok Pereyry wpada w panikę i chowa się do jego samochodu. Następnie wykorzystuje okazję i prosi księdza, żeby nie zostawiał zakonnic, gdyż bardzo go potrzebują.

Materiały novela.pl / Fot. El trece

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Komentarze

 1. Barbara
  20 marzo, 2016 o 2:37 pm  - Responder

  Odcinek super,nic dodać nic ująć. Witaj siostro 😀 Mamy podobne gusta , więc nie mogło być inaczej 😀
  Ciekawa fabuła , nieznani aktorzy to plus tego serialu.
  Do tego dochodzą fajne piosenki i świetna gra aktorska Lali. Właśnie zapomniałam o muzyce 😀 Piosenka z czołówki wpada ucho jak i pozostałe. Lali i świetnie gra i świetnie śpiewa 🙂 Ja w zeszłym roku byłam przekonana że MN to najmniej spodziewana telenowela w Polsce. A jednak trafiła do nas i świetnie że mogę ją zobaczyć drugi raz ;))))
  Telenowel televisy mam już serdecznie dość, wreszcie jakaś odmiana i inni aktorzy 😀 Zapomniałam jeszcze o zakonnicy grajacej w bilard 😀 Początek juz fajny.
  Modlitwa i telefon ha ha Rozmowa sióstr :
  -Masz kłopoty ze słuchem?
  -A ty z mózgiem?
  hahahaa Dobre to było 😀

  No i siostra Klara się kapnela , że to jej córka. Uwielbiam ostatnią scenę 🙂 “co za skąpiradła ” nawet szklaneczki whisky ;)))
  fajny tekst ;))) fajnych tekstów tutaj nie brakuje 😀 Oglądałam tylko tę końcówkę dobra była…. tyle czasu i tylko woda a gdzie drinki hahhaa i potem wsiada za kierownicę ;)))
  NO myślę, że nie brakuje… może faktyczne obejrzę…. tylko muszę się przestawić na język… bo mi przeszkadza…. Takim maslanym wzrokiem patrzyła za nim.
  Fajna scenka 😀 Po drugim odcinku moja miłość się pogłębia 😀

  Omdlenie pierwsza klasa, nagle biedaczkę skurcz złapał 😀 I widać że jaka matka taka córka 😀
  A z tej pulchnej siostrzyczki niezłe ziółko: szklaneczka whisky lub dzinu z tonikiem by jej się chciało. I do tego te podziały na dwa obozy w klasztorze 😀 a im dalej tym lepiej będzie 😀
  oglądałam już tyle razy te sceny,a mam wrażenie,jakbym widziała je pierwszy raz 😀 Jak dla mnie mogliby puścić rządkiem parę odcinków bo 45min to zdecydowanie za mało 😀 też nie miałabym nic przeciwko temu :)))
  albo chociaż dwa odcinki jeden po drugim… 🙂

 2. Barbara
  20 marzo, 2016 o 3:10 pm  - Responder

  Fajne.
  Ciekawe kto dał tej siostrze prawo jazdy ha ha
  A ten śpiew na konkursie bomba.
  Jedna głucha , druga ma problem z tonacja , do tego smetna pieśń 😀
  Esperanza je na pewno rozkręci 😀
  Musze się zacząć orientować w tych siostrzyczkach bo w tych habitach to wszystkie do siebie takie podobne.
  Ale akcja przy stoliku jury na konkursie też niezła 😀 Tak trzeba zrobić rozeznanie. A jak kombinowaly , że wejdą do pokoju Espy , że ona na pewno śpi , a ta stała za nimi ha ha
  A Espe wywijająca przy tablicy? :DD Dokładnie 😀 Utarla nosa temu uczniowi. Z początku myślałam , że ona zartowala z tym uczeniem matmy. Aha i podobają mi się ich buty.
  Takie trepy ha ha
  Niby siostrzyczki a kręcą, kombinują, obozy tworzą i jeszcze whisky by piły 😀 Julia to niezłe ziółko 😀 Biedny Tomas. Zachowuje się jak gimbus 🙂
  PS. czy Ona chciała go już załamucić? 😉 oj Biedny Tomas Ja uważam, że jej silna osobowość jest plusem 🙂 bo tak jest 🙂
  nie zamula i nie użala się nad sobą,jak to protki mają w zwyczaju Czekam z niecierpliwością na kolejne, szczególnie te dalsze 😀 oj, będzie się działo! potwierdzam 🙂 będzie się działo.
  też czekam na dalsze odcinki
  Tak widzę , że Espe jest strasznie wesoła i nie poddaje się mimo tylu przeszkód ok ale to ksiądz!!!!!!!!!!! Dokładnie, taką postać chce się oglądać a nie zamulająca i płaczącą w kącie… obejrzałam dziś 😀
  dobre było, jak Esperanza udawała, że zemdlała, żeby Tomas się nią zajął hahaha 😀 Dziewczyna wie,jak wpaść księdzu w ramiona 🙂 spryciula….

 3. Barbara
  20 marzo, 2016 o 3:17 pm  - Responder

  ta matka szybko się dowiedziała, że Esperanza to jej córka 😀 ale ten wątek i tak będzie dość rozwleczony ;p no na pewno 😀

  te zakonnice niezłe ziółka 😀 takie chrześcijanki, a knują jedne przeciw drugim 😀 Witaj siostro 😀

  Mnie się tez podobają te 2 co knuja.
  Jak udawały,ze sprzataja ha ha taa, sprzątaczki się znalazły 😀
  dobrze, że nie sprzątnęły tej płyty CD 🙂 szalone siostrzyczki :Djak nazywa się ta piosenka co Espe śpiewala w samochodzie w 1 odcinku.

  Wpadła mi w ucho i od wczoraj ja nuce ha ha Axel-Amo spojrzałam na tytuł, który podałaś i skojarzyłam z z Axel F ;)haha Mnie się bardzie podoba wersja Lali ja nie o tym…
  porównując Axela i Lali z 1 odcinka chodziło mi o to,że jej wykonanie bardziej mi się podoba Kurcze słycham tej piosenki juz 10 raz . Taki mam dziś romantyczno-balladowy nastrój ha ha