Odcinek 16

W 16. odcinku telenoweli „Moja nadzieja”: Ksiądz Tomás pomaga Esperanzie w nauce do trudnego egzaminu. Emisja 15 marca o godz. 16:00 w Czwórce.

Odcinek 16

Esperanza udaje, że się uczy, gdy zostaje przyłapana przez księdza Tomása i siostrę Clarę. Następnego dnia bowiem czeka ją trudny egzamin z teologii. Tak naprawdę jednak zastanawia się, w jaki sposób do niego nie podejść. Próbuje przekonać siostry Dianę i Nieves, żeby aktywowały czujnik pożaru, ale one odmawiają. Podczas egzaminu Esperanza nie potrafi się wysłowić. Ksiądz Tomás wstawia się za nowicjuszką i zyskuje dla niej dodatkowy dzień na przygotowanie się.

Pedro podupada na zdrowiu w trakcie sprawdzianu w szkole. Na początku wszyscy myślą, że symuluje. Siostra Clara postanawia się nim zaopiekować. Lola dowiaduje się, że matka Pedra wyprowadziła się z domu po kłótni z Jorge i wieczorem próbuje spotkać się z chłopakiem, lecz Eva nie chce pozwolić jej wyjść. Jako że Esperanza także nie może jej pomóc z powodu nauki do egzaminu, siostra Clara zobowiązuje się odwiedzić ucznia. Przy okazji wdaje się w rozmowę z Jorge i zostaje na noc w ich mieszkaniu.

Ksiądz Tomás pragnie pomóc Esperanzie w przygotowaniu się do egzaminu, jednak towarzystwo księdza przynosi odwrotne rezultaty – Esperanza jest zdekoncentrowana i gada jak najęta. Kiedy pojmuje, że niewiele wskóra, obraża się i zostawia ją samą. Jest przekonany, że nie zda egzaminu. Spotyka go wielka niespodzianka, gdy nowicjuszka zdobywa z niego wysoką ocenę.

Materiały novela.pl / Fot. El trece

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Komentarze

 1. Barbara
  17 abril, 2016 o 11:05 pm  - Responder

  Zaczynamy nowy odcinek. Ja się trochę spoznilam na początek.
  Juz jestem. A jednak jej nie złapali 🙂 i ten egzamin haha 😀 Siostrzyczki palące papierosy.
  Oj Espe sprowadza je na złą drogę ha ha Tak to ja też bym chciała się uczyć 🙂 Masz ładne usta ;-D I te zeby jak perelki hehehe Ale jej nagadal ,aż jej w pięty poszło. On się stara , bo bardzo chce , żeby została. Jak mocno zareagował jak ten ksiądz powiedział , że ma wrócić za parę lat. Pewnie chcialby aby byla blisko ale moze tez woli aby zostala ta zakonnica niz go kusila miloscia poza zakonem jako normalna kobieta 😛 I dobrze, że jej nagadał 😛 Czasami Espe przesadza z tym roztrzepaniem i beztroską, ustawił ją do pionu, wjechał jej na ambicję i proszę 😀 Świetne zakończenie odcinka jak jej po łobuzersku puścił oczko 😉 Zgadzam się. Jak jej nagadał to uczyła się całą noc. Zakończenie fajne.
  Podoba mi się ta piosenka ( jak wszystkie zreszta ) 😀 Piosenka super, ale oczko tak słodko do niej puścił, dobrze że jej nagadal i wzięła się do nauki, a jaki dumny z niej potem był 🙂 Egzamin podejście pierwsze fenomenalny 😀 Jakbym widziała niektóre moje egzaminy na studiach 😀 Ciekawe czy ta nowa siostra w zakonie to coś poważnego czy tylko “jednostkowa przygoda”. Coraz bardziej uwielbiam Nieves, zawsze chętnie pomaga Espe i jeszcze chce Diane na normalną drogę sprowadzić :D….

 2. Barbara
  17 abril, 2016 o 11:06 pm  - Responder

  Uwielbiam sceny na egzaminie. Miny i gesty Esperanzy są obłędne :))) Genialna jest 😀